Dvě překvapivá stříbra v basketbalu

Žáci ZŠ Kamenická v uplynulém týdnu potvrdili sportovní všestrannost zástupců naší školy, když v okresních kolech basketbalového AND 1 Cupu získali dvě stříbra, navíc bez jediného závodního hráče v sestavě!!!

Všechny ostatní školy (s výjimkou pořádající ZŠ Dr. Tyrše) měly ve svých sestavách většinou vícero hráčů, kteří se basketbalu věnují závodně. Obě kategorie zaujaly především pohybem a týmovým pojetím hry, za což kluci sklidili pochvalná slova od pořadatele (O. Kadlec – předseda OR AŠSK), rozhodčího (p. Fiala – trenér BK Děčín) i ostatních trenérů… V obou kategoriích se zúčastnilo po šesti školách, hrálo se ve dvou skupinách s postupem prvních dvou do semifinále, zápasy 2 x 6 minut.

V úterý 15. 3. načali vše starší žáci (8. – 9. třída), kteří ve skupině podali opravdu nadpozemské výkony, když závodním hráčům v sestavě Boletic a ZŠ Na Stráni nedovolili v zápasech ani jediný koš ze hry!!! Doslova smetli Boletice 14:1 a ZŠ Na Stráni 12:0. Ten nejlepší bonbónek si pak schovali na semifinále, když dokázali po výsledku 8:7 vyřadit basketbalisty nabitý Komenčák. Ve finále pak podlehli Varndorfu 8:14.

V pátek přišli na řadu žáci mladší (ročníky nar. 2002 – 2004) a navázali na výkony svých starších spolužáků. I když tentokrát museli projevit velkou touhu po vítězství a několikrát pevné nervy, navíc se muselo přiklonit i štěstíčko… V prvním zápasu ve skupině prohrávali v závěru o bod s Želenicemi, které vedl jako lodivod Honza Skokan (dlouholetý trenér basketbalu), v poslední vteřině byl pod košem faulován Trčka a musel proměnit obě šestky. A stalo se… Vítězství 6:5. Ve druhém vystoupení ve skupině smetli domácí Vrchličák v poměru 19:6 a opět (stejně jako starší) vyhráli svou skupinu. V semifinále opět v závěru prohrávali o bod s Máchovkou. 6 sekund před koncem time out Kamenická, rozehrávka ze strany a Pšenička trefuje v poslední vteřině za dva body… Vítězství 16:15 a postup do finále!!! V něm kluci podlehli basketbalisty nabitému Komenčáku 6:12, i když ho řádně potrápili, hlavně v první půli (6:8).

Kamenická je tedy jedinou školou, která získala medaile v obou pořádaných kategoriích!!!!

Sestava starší žáci: Přeučil, Vybíral F., Kunc, Neruda, Dobrovolný, Fiedler, Turek J., Vybíral M.

Sestava mladší žáci: Pšenička, Trčka, Vondráček, Vlček, Trapani, Cohla