ŘEKNI NE DROGÁM.

Dne 21.6. proběhla na naší škole beseda o návykových látkách, zejména pak drogách.

Pořádala ji organizace ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Besedy se účastnili žáci 6. až 9. ročníku. Název přednášky zněl „10 věcí, které by tvoji přátelé měli vědět o drogách“ a náš lektor nás seznámil se spoustou informací týkajících se negativního účinku drog. Současně nám vyprávěl příběhy ze života opravdových lidí, kteří v minulosti měli nebo stále mají problémy s drogami. Povídali jsme si o tom, proč mohou být drogy pro dospívající lidi lákavé, jaké nepravdivé informace mezi dětmi o drogách kolují, jak drogy působí na náš organismus. Také jsme se dotkli tématu, jak dlouho mohou v našem těle zůstat stopy po užívání různých návykových látek, a to nejenom nelegálních drog.

Děkujeme tedy organizaci Řekni ne drogám – řekni ano životu, která besedu moderovala bez nároku na honorář. Na to, jak besedy probíhaly, se můžete podívat v naší fotogalerii ZDE