Přijímačky nanečisto

Přijímací zkoušky jsou tak trochu noční můrou nás deváťáků, kteří se chceme hlásit na střední školu. Na naší škole jsme měli možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto, abychom mohli zhodnotit míru svých vědomostí, porovnat své výsledky s ostatními, případně zapracovat na jejich zlepšení.

Ve čtvrtek 12. ledna jsme se proto všichni žáci devátého ročníku sešli ve školní jídelně, kde nám „komise“ sdělila základní organizační pokyny a pan ředitel nás povzbudil několika optimistickými větami. Poté přišlo na řadu losování čísel, podle nichž jsme byli rozděleni do příslušných učeben, kde jsme vykonali „zkoušku“ z matematiky a českého jazyka. Všichni jsme byli soustředění a velmi nervózní z našich výsledků. Časový limit na matematiku činil 70 minut, které utekly jako voda. Při testu z českého jazyka jsme časový tlak tolik nevnímali. Test z matematiky byl pro většinu z nás velmi obtížný, takže jsme doufali, že na testu z českého jazyka nasbíráme více bodů. To se u většiny z nás vyplnilo. Máme před sebou stále ještě 3 měsíce, během kterých můžeme své výsledky zlepšovat. A tak doufáme, že se všichni dostaneme na své vysněné střední školy.

Bára Šimmerová, Verča Malá - 9.B

Zápis online 2024