Deváťačky soutěžily v první pomoci

První pomoc, rychlé zakročení k záchraně života, to je něco, co by měl znát každý z nás. Ve středu 15. února jsme se proto zúčastnily soutěže v první pomoci.

Naši školu zastupovaly dva týmy po čtyřech žákyních a jeden náhradník. Soutěž měla celkem tři etapy. První část se týkala resuscitace, resuscitovaly jsme takzvané „Anduly“. Počítal se z každé skupinky nejlepší výsledek. Nejlepšího výsledku dosáhl první tým. Po náročné resuscitaci jsme se chopily propisky a vyplnily jsme oboustranný test, který čítal 20 otázek. Oběma týmům se zadařilo. Potom jsme se vrhly na praktickou část soutěže. Ta byla rozdělena na tři stanoviště. Na prvním stanovišti jsme ošetřovali řeznou ránu a zraněný kotník. Na druhém bylo potřeba resuscitovat a uklidnit kamarádku zraněné. U posledního stanoviště jsme ošetřovaly otevřenou zlomeninu holenní kosti a odřeninu dlaně. Poté jsme se uchýlily k dlouhému čekaní na vyhlášení vítězného týmu. Byly jsme velice nadšené, když ohlásili naši výhru. Druhému týmu se podařilo umístit se na 4. místě. Celkem se celé soutěže účastnilo 7 týmů. Poprvé se naše škola umístila v této soutěži na první příčce.

Niki Buláková, Denisa Zelingrová, Bára Šimmerová, Tereza Kubáková, Verča Malá – 9. B

Naše družstva:

1. místo - Nikola Buláková, Barbora Šimmerová, Veronika Malá, Kristýna Dudová

4. místo - Tereza Kubáková, Nikola Zelingrová, Veronika Čížkovská, Klára Čermáková, Petra Janečková

Děvčatům blahopřejeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Fotky z akce k dispozici ve fotogalerii zde