Úspěšný Sokol Raptor 2022

V pátek 16. září 2022 se setkali žáci z osmi děčínských škol na Smetanově nábřeží „u rogala“ k náročnému závodu.

Základní školy reprezentoval z každého ročníku 2. stupně jeden chlapec a jedna dívka. Na osm našich závodníků čekala necelé 3 km dlouhá trasa s převýšením 65 m a 14 stanovišti, která prověřila jejich celkovou tělesnou zdatnost. Na trase závodníci překonávali silové překážky (nošení, zvedání), překážky dovednostní (koordinace, házení, střelba), překážky využívající vlastní váhu (šplh, ručkování, plazení, angličáky) nebo přírodní překážky (řeka, potok, kopce, nepřízeň počasí).

Naši závodníci si vedli velmi dobře a patří jim za to ohromná gratulace. Většina se ve svých kategoriích probojovala na stupně vítězů. Na zlato dosáhla Simona Poláková. Stříbro získal Vojta Turek a David Riedl a pro bronzový pohár si doběhla Anežka Moravcová. Ostatní závodníci si vedli také velmi dobře. Anežka s Davidem závodili také ve štafetě, takže si dali společně ještě jedno kolečko se všemi překážkami. A neméně důležitý byl i týmový závod, ve kterém se ukázala schopnost spolupráce a bojovnost školy jako týmu. Bez toho bychom nemohli získat nejvyšší letošní ocenění zlatý pohár za

NEJRYCHLEJŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLU 2022 v závodu Sokol Raptor.

Veliký dík za první obrovský úspěch tohoto školního roku patří Simoně Polákové 6.B, Vojtovi Turkovi 6.A, Báře Nelly Tesařové 7.C, Vojtovi Strnadovi 7.A, Anežce Moravcové 8.C, Davidu Riedlovi 8.A, Kristýně Tkáčové 9.A, Matěji Dejovi 9.B.