Triumf starších žáků v přespoláku, mladší kluci přidali bronz

V pondělí 3. 10. za výrazně podzimního počasí proběhlo okresní kolo v přespolním běhu za účasti čtyř družstev ZŠ Kamenická.

Běželo se tradičně na Mariánské louce ve čtyřech kategoriích.

Družstvo v každé kategorii tvořilo max 6 závodníků, z nichž se sčítalo pořadí 4 nejlépe umístěných běžců.

Obě dívčí družstva absolvovala trať dlouhou 1500m a skončila shodně těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Mladší žákyně běžely v sestavě Chlumská, Ogunwale, Marešová, Tesařová a Laskošová. Starší dívky reprezentovaly školu v sestavě Tkáčová, Vavříková, Viková, Kopecká, Moravcová a Foldynová.

Mladší kluky čekala trať dlouhá 2000m a naše sestava (i v kategorii dívek) byla ochuzena o šesťáky, kteří jsou na adaptačním kurzu. I tak si kluci vedli solidně a v sestavě Kodera, Strnad, Novák, Čížek a Kreidl si vyběhli bronzové medaile.

Královská kategorie starších žáků si střihla trať o délce téměř 4km a naši borci v blátě a loužích přejeli konkurenci a vydřeli první místo a postup do krajského finále. Vítězného Davida Riedla skvěle doplnili Svoboda, Dej, Pekař, Tůma a Lauko. Kluci tak vyrazí ve čtvrtek 13. 10. na krajské finále do Ústí nad Labem.

Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci školy!!!