LVVZ 2023

Informace z průběhu našeho lyžáku

Neděle - den odjezdu

Široko daleko nikde sníh a my jedeme na lyžák? Uvidíme. Tam kam míříme sníh na sjezdovce je a vleky jezdí. Je tedy na co se těšit. Navíc lyžák není jen lyžování.

Po odpoledním příjezdu se ubytováváme a po večeři nás čeká přednáška o bezpečnosti na horách a pravidla chování na sjezdovce. Jeden z žáků se stal i figurantem a předvedli jsme si na něm něco o výstroji a výzbroji. Těšíme se na svah.

Pondělí – svah je náš

Ráno vyrážíme autobusem do Mladých Buků. Za čtvrt hodinky se tam již přezouváme do lyžáků a následně se rozdělujeme do družstev. Sjezdovka není vůbec špatná. Jediné, co je trochu nepříjemné je neustálé mrholení. Na svahu ale není díky tomu mnoho lidí. V poledne se všichni sejdeme v restauraci, kde si odpočineme a dáváme si i přivezenou svačinku.

Dnes večer nás po krátkém karaoke vystoupení rozhýbala diskotéka a všichni jsme si při písničce Jede, jede mašinka několikrát oběhli i chalupu.

Úterý – svah už není jen náš

Dnes lepší počasí přilákalo na svah více lidí než včera. Množství lyžařů a teplo se trochu podepsalo na kvalitě svahu. Museli jsme být výrazně opatrnější než včera. Mezi lyžaři, co přibyli na svahu, bylo i třetí družstvo začátečníků, a tak velký potlesk, jak to zvládali. Polední pauza v restauraci zase pomohla.

Odpolední procházka směr Žacléř s možností nákupů. Večer maraton písní ve stylu Just dance. A to museli tancovat i kluci. Dokonce došlo k tanečnímu souboji mezi chlapci a dívkami. Skoro nerozhodně. Holky jsou holt lepší tanečnice.

Středa – lyžák 60 m pod zemí

Ráno výprava na pevnost Stachelberg. Neuvěřitelné. Trochu jsme se seznámili s historií největší pevnosti v ČR. Skvělý průvodce nám vyprávěl o nadšení a zápalu dobrovolníků, kteří 30 let opravují, budují a provozují tuto pevnost. Opravdu to stálo za to. Doporučujeme.

Cesta zpět do penzionu nás dovedla na naši loňskou sjezdovku, kde jsme si udělali malý lyžařský výcvik na zbytcích sněhu.

V podvečer jsme si zasoutěžili o dobroty a večer si oddechneme u filmečku. Diskotéka tedy až zítra. Stejně máme den odpočinku.

Čtvrtek - sjezdovka dnes naplno

Tak zase hurá na sjezdovku. Ráno kvalitní lyžovačka, v poledne pauza na svačinku a po 12 hodině jsme natáčeli skoky, hopsání a někdy i pády. Ať se večer u videa pobavíme. Jen co jsme naložili lyže začal tradiční liják.

Před večeří videorozbory, první pomoc a zásady pohybu na horach. Diskotéku v rychlém tempu jsme prokládali i pár ploužáky. A zase byla mašinka. Večerka se z důvodu skvělé atmosféry dvakrát posouvala.

Pátek- odjíždíme

Snídaně, úklid, balení, předání pokoje, naložení se do autobusu a hurá domů.

Podívejte se na nás ve fotogalerii