Krajský přebor základních škol v orientačním běhu

S mapou se neztratíme ani v krajském přeboru.

Ve středu 10. května se uskutečnilo krajské kolo přeboru základních škol v orientačním běhu. Akce se uskutečnila v Ústí nad Labem za krásného počasí v divokých hvozdech Severní Terasy. Naše škola vyslala třináctičlenný tým složený ze žáků 1. a 2. stupně. Vzhledem k tomu, že naše škola s tímto sportem na takovéto úrovni teprve začíná, byly výsledky opravdu skvělé.

Na prvním stupni máme zástupce, kteří se pravidelně umisťují na předních místech. Anička Nehasilová a Fanda Nehasil nezklamali a svůj orientační um přeměnili na místo na bedně. Anička ve své kategorii D3 1. místo, František krásné 2. místo v kategorie H5.

V kategorii starších žáků a žákyň (kat. H9, D9) nás zastupoval tým, který se úspěšně kvalifikoval z osmáků z orientačního běhu v Sedmihorkách. Příprava z Českého ráje byla dostatečná, protože všichni našli všechny kontroly i když časy nepatřily mezi nejrychlejší. Orienťák je i o hlavě a najít všechny kontroly na trase je základ. Srovnávali jsme se s krajskou elitou a v té jsme se úplně neztratili. V kategorii H9 Matyáš Doležal 14. místo z 32 běžců a v kategorii D9 Klára Fenglová luxusní 6. místo z 26 běžkyň.

S orientačním během na škole tak trochu začínáme a dá se předpokládat, že naše kvality porostou. Hned v červnu nás čeká další, školní orienťák pro druhý stupeň, kde bude příležitost ladit kvalitu. Takže se máme na co těšit.

A kdo to vůbec pobíhal s mapou po ústeckých hvozdech?

Kategorie D3: Anička Nehasilová
Kategorie H5: František Nehasil, Vítek Semirád
Kategorie H9: Matyáš Doležal, Jiří Šafařík, Matyáš Kuric, Kryštof Konáš, Lukáš Ridzák
Kategorie D9: Klára Fenglová, Adéla Kopecká, Alena Marková, Barbora Šuberová, Anežka Moravcová