Korfbalový turnaj 2. a 3. třídy

V úterý 14. 6. 2022 se odehrál na ZŠ Kamenická turnaj v KORFBALU pro 2. a 3. třídy.

Ráno před první vyučovací hodinou začal turnaj seznámením hráčů s KORFBALEM, světovým sportem, který se vyznačuje genderovou rovností. Školní turnaje i profesionální sport totiž hraje stejný počet mužů jako žen. K prvnímu zápasu nastoupila 2.C a 2.B, a během první vyučovací hodiny sehrály všechny druhé třídy souboje každý s každým. Druhou hodinu hrály stejným způsobem třetí třídy. Pořadí základní tabulky druháků: 2.C, 2.B, 2.A a favoriti ze třetích tříd 3.B, 3.C a 3.A.

Ve čtvrtfinále se jasně ukázala větší fyzická vyspělost starších dětí a v tabulce semifinálových zápasů se již objevily pouze třetí třídy a jen jeden tým 2. ročníků, a to 2.C.

Některé souboje byly opravdu vyrovnané a napínavé. Nejdramatičtější zápas o 3. místo mezi 2.C a 3.A vedla ještě 5 vteřin před koncem druhého poločasu neuvěřitelně 2.C (3:2). Do konce zápasu se 3.A podařilo vyrovnat. O výhře musely rozhodnout penalty ve prospěch 3.A. Finálový zápas vyhráli favoriti, kteří měli ohromnou fanouškovskou základnu. A putovní pohár nakonec putuje do 3.B 🏆. Velká gratulace však patří všem zúčastněným.

V příštím školním roce bude pro zájemce na ZŠ Kamenická znovu otevřen kroužek korfbalu.

1. 1. místo - 3.B

2. 2. místo - 3.C