Buenos días Praga

 Ve středu 15.6. jsme se skupinou šesti osmáků a šesti deváťáků vydali do Prahy. Navštívili jsme institut pojmenovaný po jednom z nejvýznamnějších španělských spisovatelů. Není jím nikdo jiný než autor díla Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, tedy Miguel de Cervantes y Saavedra.

Institut je veden pod záštitou španělského velvyslanectví v Praze, tudíž nám bylo jasné, že se ocitneme na místě, kde na nás kultura Španělska a ostatních španělsky hovořících zemí dýchne hned od začátku. Už samotná Praha nás přivítala vedrem, které jako by se rovnalo procházce po pláži andaluského Slunečného pobřeží. Na místě nás přivítala Teresa, jedna z lektorek vyučujících v institutu. Na uvítanou pro nás připravila malý kvíz, během kterého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o stylu života ve Španělsku, o kultuře, o známých osobnostech apod. Zpočátku jsme byli trošku rozpačití, protože Teresa mluvila pouze španělsky. Poté, co jsme se rozloučili s Terezou, navštívil nás Paco, který nám udělal trošku čáru přes rozpočet, protože nám rozdal rozřazovací testy! Tyto testy v institutu dávají všem studentům, kteří chtějí španělštinu studovat, aby bylo možné zařadit je do skupiny podle toho, na jaké úrovni jazyk ovládají. I tuhle překážku jsme zvládli a už jsme vyhlíželi Jesúse, který nám přišel představit nejvýznamnější místa a památky španělského království. Nakonec jsme si společně s Enrique Iglesiasem zatančili v rytmu flamenca – národního tance Španělska. Po vydýchání se nás ještě naše známá Teresa vzala do knihovny, kde jsme se mohli projít mezi regály a vypůjčit si cokoli, co nás zajímalo. Největší hlouček se vytvořil u DVD, časopisů a hudby spojené se seriálem La casa de papel – Papírový dům.

Po téměř dvou hodinách už ale byl čas vrátit se z klimatizovaného institutu do rozpáleného města a hurá domů. Ještě jednou tedy „muchas gracias Instituto Miguel de Cervantes“.