Sokol Raptor opět úspěšný

Na Smetanově nábřeží v Děčíně se v pátek 17.9. konal 2. ročník překážkového závodu Sokol Raptor. ZŠ Kamenická se akce opět zúčastnila, a ani tentokrát neodešla s prázdnou.

Žáky 6.-9. ročníku čekal vyčerpávající závod. Překážky, které připravili organizátoři, byly opravdu rozmanité. Každý jedinec musel nejednou překonat sám sebe, aby závod dokončil. Běželo se po obou stranách Labe 3,5km a na cestě čekalo 22 úkolů. Překážky na trase byly např. přírodního charakteru, kdy bylo třeba překonat nerovný terén, brodit se Ploučnicí nebo plazit se v labském proudu. Další překážky využívaly vlastní váhu závodníků, jiné byly silové a další dovednostní, jako například koordinace nebo házení. Samotné splnění závodu jednotlivců trvalo každému účastníkovi přibližně 30 minut. Naši školu reprezentovali: Vojtěch Strnad, Kristýna Chlumská, Jindřich Hudeček (2. místo), Anna Amálie Burdová (3. místo), Matěj Dej, Kristýna Tkáčová, Filip Cícha (2. místo) a Ellen Markalousová (2. místo). Celkově jsme skončili na druhé příčce, což je skvělé umístění. Všem závodníkům moc děkujeme za jejich nasazení a blahopřejeme k parádním výsledkům.