Mladší žáci postupují ve futsalu i ve florbalu z prvního místa!

Úspěšný týmV rozmezí osmi dnů ovládli žáci ze 6. – 7. tříd první kolo Školské futsalové ligy a okrskové kolo Jih ve florbalu.

První kolo školské futsalové ligy se odehrálo ve čtvrtek 7. 11. v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše. Zúčastnily se ho kromě naší školy ZŠ Máchova, Horní Police a domácí Vrchličák. Hrálo se systémem každý s každým 2x12 minut. V prvním utkání porazili kluci Horní Polici 9:2, ve druhém Máchovku 7:1 a ve třetím smetli domácí Vrchličák v poměru 9:0. Stejně jako jejich starší spolužáci tak postoupili do druhého kola této soutěže, které proběhne ve Varnsdorfu 10. 12.

Sestava: Trčka – Trojan, Derenin, Březina, Aubusta, Svoboda, Krtil, Mataj, Lauko, Voříšek

V pátek 15. 11. se na stejném místě uskutečnilo okrskové kolo „Jih“ ve florbalu. Jako již tradičně je florbal jednoznačně sportem číslo jedna v počtu přihlášených družstev – tentokrát se jich v této kategorii přihlásilo 14. Okrsková kola Jih a Sever se tak odehrála v počtu sedmi škol. V naší skupině „Jih“ byly školy rozděleny do dvou skupin, ze kterých postoupily vždy dvě nejlepší do finálové čtyřčlenné skupiny. Zápasy se hrály na 14 minut hrubého času. Kamenická porazila ve skupině ZŠ Vojanova 4:0, Benešov 11:0 a Komenského 4:2. Ve finálové skupině pak zdolala Želenice 6:1 a domácí Vrchličák 4:1 a bez ztráty kytičky postoupila do okresního finále. To se odehraje za účasti čtyř nejlepších škol celého okresu v pátek 6. 12.

Sestava: Březina – Trčka, Pšenička, Krtil, Derenin, Šafařík, Svoboda, Trojan, Dej