Městský útulek děkuje všem dětem

Naše škola se letos opět rozhodla zpříjemnit zvířátkům v děčínském útulku podzimní čas. Děti vybraly veliké množství krmení, pamlsků i dek pro psy a kočky. Pracovníci útulku byli moc rádi, protože v této těžké době na zvířátka myslel málokdo.

Něco o našem městském útulku:

Děčínský útulek byl založen roku 2000. Za provozu 17 let se zde vystřídalo přes 13 000 zvířat, a z toho se tři čtvrtiny zvířat vrátilo k novým majitelům. Od roku 2003 zajištuje útulek besedy pro mateřské a základní školy. Zvířata jsou nejen z Děčína ale i z okolí, zaměstnanci se jim zde věnují většinu svého času . Každé nové zvíře musí jít do povinné karantény . Psi jsou zde ubytováni v kotcích . I kočky mají zde své domovy , a to v menších kotcích . Dospělé kočky a psi musí projít povinnou kastrací . Zvířata jsou zde z různých důvodů jako například: to že lidé nemají čas, týrání nebo je odchytová služba našla na opuštěném místě. Jakýkoliv člověk si může pejska či kočku adoptovat. Nebo také vyvenčit. Pro potěšení zvířátek můžete přinést pamlsky, deky, hračky a jakékoliv jiné věci.

školní redakce-Halgašová, Keltnerová,Vavříková, Čížkovská