Bílé Peklo

Jednu březnovou sobotu jsme se my, členové turistického kroužku, zvedli z gaučů a vyrazili na výlet do Pekla u České Lípy.

Cesta byla trochu náročnější, jelikož nás potkala výluka, ale to nám nemohlo zkazit náladu. V České Lípě jsme prošli částí města, až jsme se najednou objevili v lese. Prošli jsme okolo pískovcových skal, blízko chaloupky jsme vylezli na pískovec, který nám poskytl krásný výhled na Pekelské rybníky. Nakonec se nám naskytl pohled na místa plná rozkvetlých bledulí, kvůli kterým je Peklo vyhlášeným a houfně turisticky vyhledávaným místem.

Počasí bylo sice opět uplakané (naše výlety snad mraky přitahují), ale i promočení jsme zhruba 10 kilometrový pochod zvládli a těšíme se na příště.

Jakub Růžička – školní žákovská redakce