ZŠ Kamenická nejúspěšnější školou v atletickém čtyřboji

První sportovní akcí nového školního roku byly závody v atletickém čtyřboji, které proběhly ve středu 16. 9. na atletickém stadionu v Děčíně. Organizace i počasí vyšly na jedničku a třešničkou na dortu pak byly výkony našich žáků…

Akce se zúčastnilo sedm škol, které v každé kategorii reprezentovala čtyř nebo pětičlenná družstva. Každý ze závodníků absolvoval čtyři atletické disciplíny (60m, dlouhá trať, skok, vrh/hod), do celkových výsledků se pak počítaly výkony čtyř nejlepších zástupců z každé školy.

Kamenická se jako jediná škola dostala třikrát na stupně vítězů (ze čtyř pořádaných kategorií), navíc dvakrát naše družstva vystoupila až na stupínek nejvyšší. Nejlépe si vedli mladší žáci (Trojan, Trčka, Pšenička, Vondráček, Vait), kteří doslova smetli konkurenci a při zisku 4495 bodů předstihli druhý Komenčák o téměř 1400 bodů. Neméně skvěle si vedly také mladší žákyně, které také získaly zlaté medaile v sestavě Haluzová, Janů, Bláhová, Žáková a Zavadilová. Pěkné třetí místo pak obsadili starší žáci (Neruda, Sluka, J. a L. Turkovi), z jejichž sestavy na poslední chvilku vypadl atleticky výborně vybavený Petr Kunc. S ním rozhodně kluci mohli pomýšlet i na příčku nejvyšší, bohužel… Starší žákyně (Havlová, Fórrová, Koblížková, Srbecká, Kalivodová) zůstaly těsně pod stupni vítězů. Individuálně pak byli oceněni také nejlepší jednotlivci v celkovém součtu všech čtyř disciplín – z naší školy se takto zaskvěli Zdeněk Trojan (ml. žáci) a Míša Haluzová (ml. žákyně).

Obě naše vítězná družstva vyrazí 1. 10. na krajské finále do Bíliny.