Výlet ke zřícenině hradu Ostrý

V sobotu 13.1. se děti z turistického kroužku vydaly na první výlet v novém roce. Plánovali jsme výlet k ledopádům, vzhledem k teplé zimě a sychravému spíše podzimnímu počasí jsme šli ke zřícenině hradu Ostrý.

Z nádraží v Benešově nad Ploučnicí jsme vyrazili po zelené turistické značce podél řeky k vodopádu a potom vystoupali ke zřícenině hradu. Výhled do údolí jsme měli krásný nejen od zříceniny, ale i z nedaleké vyhlídky, zpátky do Benešova jsme se vraceli po cyklostezce mezi Františkovem a Benešovem. Naši turisté už jsou děti odvážné a otužilé, které ani ranní mrholení neodradí a dostaví se v nepromokavém oblečení a v obuvi odolné vůči blátu na nádraží. Jsou zároveň i fyzicky zdatní, a proto jsme stihli krátkou neplánovanou návštěvu cukrárny „Pusinky“. Všichni si sladkou odměnu za další prima výlet určitě zasloužili :) !

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.