Výlet do Jetřichovic

Jetřichovické vyhlídky, nejznámější a nejoblíbenější místa výletů v těchto skalách, se staly cílem malých turistů v sobotu 9.4.

Po příjezdu do malebné obce jsme se vydali po červeně značené turistické značce na Mariininu vyhlídku. Některé děti si náročný výstup zpříjemnily počítáním schodů /dřevěných, kamenných či železných/ a na vrcholu v dřevěném altánu nás překvapily svým výpočtem – 561!!! Po krátkém odpočinku jsme pokračovali na Vilemíninu vyhlídku, kde jsme si opět užívali nádherné výhledy do okolí, na lesy, skály a kopce Českého Švýcarska. Po příjemné lesní cestě jsme došli pod poslední vyhlídku – Rudolfův kámen, který jsme z důvodu náročného a pro skupinu dětí i nebezpečného výstupu viděli pouze z cesty. Následoval sestup k rozcestí zvanému Pohovka a dále po zelené turistické značce jsme se vrátili zpět do Jetřichovic. Před odjezdem autobusu jsme si stihli nakoupit v Infocentru a rozšířili jsme tak sbírku našich suvenýrů z výletů s turistickým kroužkem.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.

Výlet Jetřichovice