TÝDEN V POHYBU

Týden aktivit kampaně ZOOM na škole v rámci projektu „Po Kamenické ulici NA ZELENOU“ 14.9. – 18.9. 2015

Co jsme zažili a jak se nám to líbilo?

„Velká soutěž o malou šlápotu“

- Celý týden sbíraly děti z prvního stupně papírové šlápoty, které si lepily na své herní plány. Každá cesta pěšky nebo hromadným dopravním prostředkem do školy nebo ze školy znamenala jednu stopu pro svoji třídu. Výsledkem bylo 2 106 vylepených stop. Vítězná 4.A získala 204 stop a proto i „Putovní šlápotu za 1. místo“ na celý půlrok. V prvním jarním týdnu soutěž zopakujeme. Menší stopu za 2. místo získala 4. B a nejmenší za 3. místo 4.C. Dokáže někdo překonat v březnu čtvrté ročníky? Uvidíme.

- Celkem se soutěže účastnilo 328 žáků, což znamená, že v průměru každý získal 6,4 stopy.

Týden v pohybu byl pro všechny žáky napříč všemi ročníky.

Celý týden byl vyhrazen vzdělávacím tématům, kterým se věnujeme v jiných letech průběžně v celém školním roce.

Na prvním stupni proběhly besedy na téma:

- dopravní výchova a psovodi s Policií ČR

- beseda o bezpečnosti pohybu na internetu „Jsi on-line“

- beseda o zdravé výživě „Zdravé dítě“

- beseda s výrobou zdravých svačinek

- praktický nácvik první pomoci se studenty Zdravotní školy v Děčíně

- pro 4. a 5. ročník připravili žáci devátého ročníku branný den, kde kromě znalostí z přírody a první pomoci museli žáci předvést i výkony ve střelbě nebo horolezecký výkon na skále

Druhý stupeň se zaměřil více na exkurze a výjezdy do regionu:

- exkurze v zařízení integrovaného záchranného systému

- exkurze v sídle Městské policie v Děčíně

- návštěva zámku v Děčíně a Benešově nad Ploučnicí

- návštěva zemědělské výstavy Libverda 2015 a botanické zahrady

- pěší túra po vrcholcích Labských pískovců

- besedy s nácvikem první pomoci a sebeobrany

- besedy k tématu dospívání, drogové prevenci

Poděkování patří: Policii ČR, Městské polici v Děčíně, Střední zdravotní škole v Děčíně, K-centru v Děčíně, Nadaci Proměny a samozřejmě Nadaci Partnerství.

Jaký byl týden v pohybu?

Pohled žákyně 9.ročníku:

Týden byl plně nabitý aktivitami, které obohatily naše předešlé znalosti a zkušenosti. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací z různých oborů, ve kterých si každý našel to svoje.

Myslíme si, že je velmi důležité znát prostředí ve kterém žijeme a také je podstatné vědět, jak se chovat v různých situacích, a to jsme si prostřednictvím projektového týdne připomněli, dozvěděli a naučili.

Srbecká, Šidlofová 9.B

Pohled pedagoga

Součástí projektu „Po Kamenické ulici NA ZELENOU“ jsou i přidružené aktivity (Zelený týden - týden v pohybu), které s projektem souvisí a jsou i součástí vzdělávacího procesu (dopravní výchova, seznámení s činností složek integrovaného záchranného systému apod.). Všechny tyto aktivity probíhají i v jiných letech, ale roztříštěně v průběhu roku. Tímto, dle mého názoru dobrým krokem, došlo ke spojení všech těchto aktivit do jednoho týdne. Navíc k tomuto došlo i na začátku školního roku a tak nebyla výrazněji narušena kontinuita výuky. Sám za sebe bych byl rád, pokud by děti neohrožovala auta před školou na rušné Kamenické ulici, pokud by se bylo možno dopravovat do školy na kole (děti), pokud by se realizoval odklon dopravy od budovy školy, pokud by rodiče bez problémů zaparkovali u školy.