Týden v pohybu očima prvního stupně

Konec září je na naší škole již tradičně zasvěcen pohybu. A jak jej viděli žáci prvního stupně?

Bubnování
Všichni žáci naší školy se zúčastnili hudebního programu bubnování. Pomocí BOOMWHACKERS a různě velkých bubínků secvičily různé hudební skladby, které byly tak hlasité, že zněly po celé budově školy. Kvůli nepříznivému počasí se bubnování přesunulo do tělocvičny
Mažoretky
Děti z druhého ročníku zahájily týden v pohybu hezkým představením mažoretek. Děti na začátku se společně s mažoretkami rozcvičily a poté zhlédli jejich nádherné vystoupení. Po vystoupení si mohly děti samy vyzkoušet pod dohledem zkušených cvičitelek, jak se s hůlkou zachází.
Netradiční sporty 3. ročník
Žáci si ve středu 25. 9. v celém dni vyzkoušeli netradiční sporty. Celý den jim pomáhali kamarádi z 8. B pod vedením paní učitelky Bártlové, připravili po celém spodním patře školy různé sportovní aktivity. Děti si zahrály softbal, korfbal, ragby, florbal. Všechny moc bavila opičí dráha, střílení z luku a i další disciplíny. Všichni se zapojili a pobavili. Osmákům patří velká pochvala. Role učitelů tělesné výchovy jim šla na jedničku.
Zdravá výživa 3. ročník
Děti měly možnost si popovídat s výživovou poradkyní na téma zdravá strava. Sdílely své vlastní zkušenosti se svým jídelníčkem a zdravým stravováním. Nakonec si děti mohly vytvořit vlastní zdravou svačinku z žitného chleba, sýra a zeleniny. Díky tomu, že zelenina byla vytvarována do různých tvarů, děti zjistily, že příprava zdravé svačiny může být i zábavná.
Psovodi 4. ročník
Ve čtvrtek žáci byly pozváni na akci od strážců zákona – psovodů. Dozvěděli jsme se, co taková práce obnáší, jak vlastně probíhá a jak dlouho trvá výcvik psů. Poté nám na školním hřišti ukázali, jak vypadá zaútočení na pachatele v terénu. Na konci si děti za dobré chování mohly pohladit vycvičeného psa.
Lesopark 4. ročník
Děti ve středu 25. 9. šly i přes počáteční nepříznivé počasí do lesoparku, kde byly v malých skupinách a plnily různé úkoly na jednotlivých stanovištích. Těch bylo celkem deset ve velmi různorodém stylu, například jsme pracovali s křesadlem, vázali uzly, plnili úkoly ze zdravovědy, oblékali jsme se při simulovaném výbuchu jaderné elektrárny do speciálního obleku. Akce se dětem velice líbila a děkují za úžasné zážitky.
Sebeobrana 4. ročník
Žáci čtvrtých tříd měli možnost si vyzkoušet, jak se zachovat v mimořádných situacích. Lektoři jim umožnili si vyzkoušet některé obranné postoje. Když už byli žáci se vším seznámeni, zahráli si pár pohybových her, které děti velmi bavily.
Ošetřování
V rámci týdne pohybu se žáci z pátých tříd zúčastnili hezké a praktické ukázky základů ošetřování jednoduchých zranění. Děti měly možnost se ve skupinách zapojit do činností a prakticky si mohly vyzkoušet základní ošetření. Děti to moc bavilo.
Požární prevence
Žáci z pátých ročníků se tenhle rok poprvé zúčastnili vzdělávacího programu požární prevence v Ústí nad Labem. Celá budova je uzpůsobena jako ukázkové místnosti, kde si mohly děti opravdu vše vyzkoušet na vlastní kůži. Např. hasily vodními, pěnovými i práškovými přístroji, viděly skutečné požární pomůcky, hořícího hadrového panáka nebo viděly místnost v době požáru. Na závěr si děti zasoutěžily formou zábavného testu a dostaly drobné odměny.
Orientační běh
V pátek ukončily páté třídy týden v pohybu orientačním během. Děti se postupně sešly na Kvádrberku, kde byl start i cíl. Žáci běhali ve dvojicích s mapou v ruce a s vysvětlivkami k daným místům. Když děti doběhly, byly tak nadšené, že chtěli běžet znovu.

Halgaš, Engelhart, Vrátná

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.