Stezka plná úkolů

Deváťáci si měli připravit pro druháky stezku s tématem Den Země.

K dispozici bylo 10 stanovišť po celé přístavbě až k tělocvičně. Na každém u nich měly děti plnit různé úkoly související s přírodou a životním prostředím (zařazení živočichů do správných biotopů, skládačka, ochutnávka ovoce, křížovka, předvádění živočichů, ukázka koření, přiřazování rodičů a mláďat a třídění odpadu.
Já jsem měla na starost s mými kamarádkami stanoviště PŘEŽIJ! Nebylo to nic těžkého, druháci měli za úkol vybrat z věcí, které byly poházené na dece, TY, které potřebujeme k tomu, abychom přežili či se neztratili. Neměli to moc těžké, ale i tak někteří jedinci nepoznali vše. Jako chybné věci jsme tam dali figurku vlka, plyšáčka, rtěnku a lesk na rty, ale nejspíš bylo těžké si toho všimnout, když se to tam tak jen povalovalo a nikdo to nevzal do ruky. Většina z nich brala křídu, jehly a kůru. Naštěstí jim to má kamarádka Lucka, která chodí do skauta, vysvětlila. Až na jednu skupinku uličníků, kterým jsme strhli bod, to bylo velice povedené a náramně jsme se s nimi bavili a doufáme, že i druháci na to mají stejný názor.
Aneta Maříková, školní žákovská redakce