Starší žáci stříbrní v okresním kole v malém fotbalu

Za příjemného jarního počasí proběhlo ve čtvrtek 16. 4. na stadionu FK Junior Děčín okresní kolo v malém fotbalu za účasti osmi škol.

Hrálo se na šířku fotbalového hřiště se šesti hráči v poli + brankář. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, první dva postupovaly do semifinále.

Naši fotbalisté po úvodní remíze 1:1 s Bynovem své další dva duely vyhráli, když zdolali 3:1 ZŠ Na Stráni a 2:1 Gymnázium Rumburk. Se ziskem sedmi bodů při skóre 6:2 tak vyhráli svou skupinu a čekalo je semifinále proti děčínským gymnazistům.

Po semifinálové výhře 2:1 pak kluci splnili předturnajový cíl, kterým byl postup do finále. V něm už mohli jen překvapit, neboť je čekal favorit turnaje, pořádající fotbalová škola Máchovka. Překvapení se však nekonalo, kluci prohráli po pěkném utkání 0:2.

Sestava: Přeučil – Kunc, Žemlička, Turek J., Neruda, Paur, Trojan, Grosman, Fiedler P., Hodulík