Prvostupňoví florbalisté smolně čtvrtí v Národním finále

Florbalistům z 1. stupně jen těsně unikl postup na Mistrovství republiky, když 20. 3. skončili v Národním finále – Západ na bramborové pozici.

Turnaj se odehrál za účasti 8 nejlepších škol západní části republiky v pražské hale Děkanka. Naši kluci porazili ve skupině Klatovy 5:2 a Rudnou 8:3, ve vyrovnaném souboji s pražskými Kunraticemi těsně prohráli 5:6. Ve skupině tak skončili druzí a museli absolvovat čtvrtfinále, ve kterém zdolali 5:3 Soběslav. V semifinále narazili na pozdějšího vítěze, Jesenici. S tou prohráli 2:7 a čekal je důležitý souboj o třetí postupové místo. V něm narazili na Smržovku a ve velmi tvrdém a od rozhodčí nezvládnutém zápasu smolně prohráli 1:2. Skončili tak bohužel v slzách, ale i takový je sport… Kluci zaslouží za reprezentaci školy a skvělé 4. místo velkou pochvalu. Máme i jedno individuální ocenění, do all stars týmu byl zvolen vedením turnaje Ondřej Trčka.

Sestava: Váca M., Váca Z. – Trčka, Pšenička, Derenin, Svoboda, Štěpánek, Holeček, Šafařík, Voříšek, Mataj