Ohlédnutí za oslavami 80. výročí otevření naší školy

První česká škola v Děčíně (na pravém břehu Labe) oslavila 80. výročí svého vzniku vskutku slavnostně

1. Výstava 10.6.-29.6.

Sérii akcí, připomínajících vznik školy, zahájila vernisáž výstavy prací žáků ZŠ Kamenická v zrekonstruovaných prostorách OC Pivovar Děčín. Za účasti zaměstnanců školy, návštěvníků a i samotných autorů byla zahájena výstava, která trvala do konce června a setkala se s neobvyklým zájmem veřejnosti.

2. Oslavy pedagogů 17.6. (ze 75 pozvaných se setkání zúčastnilo 49 bývalých pedagogů)

Milým a téměř dojemným projevem zahájila druhé kolo oslav paní primátorka Marie Blažková, která coby bývalá absolventka školy přinesla kytici jako poděkování své bývalé paní učitelce. Na slavnostní setkání byli totiž pozváni všichni kolegové, kteří kdy ve škole působili, aby si prohlédli současný stav školy a poseděli s námi, povyprávěli své zážitky spojené se školou a zavzpomínali na svou aktivní karieru. Všichni si měli možnost prohlédnout RETRO výstavu starých školních fotografií, kronik a zakoupit si pamětní almanach a další upomínkové předměty.

Odpoledne, zahájené vystoupením nejlepších zpěváků školy, spojené s prohlídkou budovy, pokračovalo neformálním posezením s občerstvením. Věříme, že jsme svým kolegům v seniorském věku uspořádali pěkné setkání.

3. Akademie školy 22.-23.6.

Třikrát po sobě zaplněné děčínské divadlo, šikovné a nadané děti, spokojení a mnohdy dojatí rodiče a pyšní na své žáky, ale trochu již unavení učitelé, to je stručný souhrn 3. akademií, které proběhly ve dvou dnech v městském divadle. Akce, která vždy stojí žáky i učitele mnoho sil a dlouhých příprav, byla jako již tradičně velmi úspěšná a povedená.

4. Den absolventů 25.6. (více jak 130 návštěvníků)

Poslední slavnostní akcí týkající se výročních oslav bylo setkání absolventů školy v sobotu 25.6. Po slavnostním zahájení ředitele Mgr. Jaroslava skály a dalším pěveckém vystoupení si absolventi prošli budovu školy, prohlédli Retro výstavu a mohli porovnávat mnohdy obrovské změny, ke kterým došlo ve třídách, školní budově i jejím okolí. Rádi se s námi podělili o vzpomínky ze školních let a sdělili nám i informace o chodu školy, o kterých jsme nevěděli.