Nejmenší florbalisté jsou krajskými šampiony

Zcela nečekaného fantastického úspěchu dosáhli naši prvostupňoví florbalisté, když v pátek 12. 1. ovládli v Chomutově krajské finále a postoupili do Top 8 Západ!!!

 

 

Úspěch by se dal pojmenovat jako pohádka „Dva bratři“. Před čtyřmi lety totiž na stejném turnaji odstartovala medailová florbalová éra Kamenické (1 zlato, 2 stříbra a 1 bronz z republikových finále), jejíž lídry byli v každém roce Vladimír Trčka a Tomáš Pšenička. A jejich bratři, oba Ondrové, nastoupili v barvách Kamenické letos…

Už rozlosování bylo velkým strašákem… 12 týmů bylo rozděleno do tří skupin po 4, přímo do semifinále postupovaly pouze vítězné týmy, tři týmy z druhých fleků pak sehrály minitabulku o jedno volné semifinálové místo. To byl pro mě asi tajný sen, zkusit se poprat alespoň o druhé místo ve skupině… Naši borci však nebojácně vlétli do turnaje a po třech jasných výhrách ovládli těžkou skupinu B, když zdolali Ústí 7:2, Litvínov 5:1 a Louny 7:1. V semifinále na ně čekal neporažený vítěz skupiny C – 7. ZŠ Most. Ovšem dobře namazaný stroj šlapal dál a Kamenická převálcovala mostecké v poměru 9:1.

Turnajovou tečku pak obstaralo děčínské finále, protože do finále prošli také kluci z florbalových tříd ZŠ Dr. Tyrše. A napínavější podívaná už to snad ani být nemohla… Žádný z týmů neodskočil v průběhu zápasu do více než jednobrankového vedení. Minutu a půl před koncem šel do vedení 5:4 náš soupeř, ovšem Ondřej Trčka dokázal srovnat. Těsně před koncem, po dobře sehraném závěru, mohl tentýž hráč po nahození Ondry Pšeničky rozhodnout, ale trefil jen golmana do nohy. Po závěrečném klaksonu začal brečet, ale to ještě nevěděl, jaký bude konec…

Na řadu přišly nájezdy, 3 na každé straně. Před nimi skvěle zareagovalo naše výborné golmanské duo v podobě „nerozeznatelných“ bratrů Váců, kteří byli na turnaji velkými oporami. Míra přišel za mnou, ať jde do kasy Zdenda, že nájezdy umí lépe… A skutečně, Zdenda všechny tři lapil, ovšem naši střelci a největší opory Derenin, Trčka i Pšenička také selhali… Následovala náhlá smrt. Pšenička nedal, Zdenda však prokázal skvělé nervy a opět chytil… Pak konečně proměňujeme, bekendový blafák předvedl Trčka. Ovšem skvělé nervy prokázal i Péťa Slánský z Vrchličáku a proměnil. Ondra Trčka však bekhendovým blafákem proměnil i další nájezd. Nájezdový hrdina Zdenda Váca pak chytil a odstartoval tak obrovskou vítěznou radost našich malých bojovníků…!!! Kluci vyhráli krajské finále zcela zaslouženě, svými výkony své soupeře převyšovali a vyrovnané utkání sehráli až v samotném finále… V konkurenci florbalové a několika hokejových škol je to další velký úspěch Kamenické.

Kluci tak postoupili do TOP 8 Západ, které se odehraje v březnu. Všichni zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci školy!!!

Sestava: Váca M., Váca Z. – Pšenička, Trčka, Derenin, Štěpánek, Voříšek, Holeček