Medailové úspěchy Kamenické v basketbalu

Ve čtvrtek 12. 3. prokázali svou sportovní všestrannost naši mladší i starší žáci, když se obě kategorie dokázaly medailově prosadit na turnaji v basketbalu.

Ten uspořádala AŠSK Děčín v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše. Zápasy se hrály na 2 x 6 minut.

Turnaje mladších žáků se zúčastnilo 5 škol, které se utkaly každý s každým. Kamenickou čekaly dva nejtěžší zápasy hned na úvod, a to proti školám, jejichž tahouny byli závodní basketbalisté. Komenčák jsme porazili 6:5, s pozdějším vítězem turnaje Varnsdorfem jsme smolně prohráli 7:8. Další dvě utkání už byla zcela v naší režii, když jsme porazili Máchovku 14:0 a domácí Vrchličák 16:3. Celkově z toho tedy bylo parádní druhé místo a stříbrné medaile.

Na turnaj starších žáků se přihlásilo 6 škol, které byly rozděleny do dvou skupin s postupem prvních dvou do semifinále. Kamenická si ve skupině nejprve poradila s Máchovkou v poměru 12:1, pak podlehla pozdějšímu vítězi, který na turnaji neměl konkurenci, Komenčáku 6:21. Nutno zdůraznit, že celá první pětka ZŠ Komenského byla složena ze závodních hráčů. V semifinále jsme podlehli ZŠ Na Stráni, poté měl přijít souboj o třetí místo proti Varnsdorfu. Ten však z neznámých důvodů turnaj opustil (zřejmě frustrace z prohraného semifinále proti Komenčáku v poměru 9:36…), a tak starší žáci získali bronzové medaile a pohár za třetí místo.

Klukům patří velké poděkování za bojovnost a týmové výkony, které u většiny ostatních družstev k vidění nebyly… Kamenická je jedinou školou v obou kategoriích, která dosáhla medailových umístění bez jediného basketbalisty v sestavě…!!!

Mladší žáci: Vybíral F., Přeučil, Vlček, Vondráček, Trčka, Trojan, Trapani, Šedivý, Pšenička, Šťástka

Starší žáci: Kunc, Dobrovolný, Branda, Žemlička, Turek J., Fiedler, Vybíral M., Neruda, Kocour