Máme nejlepší florbalisty v kraji!!!

Ve středu 8. 1. proběhlo v teplické hale Na Stínadlech krajské finále ve florbalu mladších žáků (6.-7. třída) s úspěšnou účastí našich chlapců.

Ti si účast na turnaji zajistili vítězstvím v okrskovém i okresním kole. Krajského finále se zúčastnilo šest nejlepších škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Hrací čas 2x6 minut hrubého pak byl na velkém hřišti doslova šibeniční, o čemž jsme se v historii již několikrát přesvědčili. Vítězství ve skupině a přímý postup do semifinále si kluci zajistili vítězstvím 4:1 nad ZŠ Mírová Ústí a remízou 1:1 s Louny (o vítězství jsme přišli 5 sekund před koncem). Stejný soupeř nám po jeho vyhraném čtvrtfinále připadl i do semifinálové bitvy. Několik našich neproměněných šancí znamenalo poločasový bezbrankový stav. Ve druhé půli se naštěstí ujala dalekonosná střela Pšeničky do levého vinglu, která po odrazu od tyče zapadla kam měla.

Také následné finále bylo skupinovou odvetou, když nám soupeřem byla ústecká Mírovka. Vedoucí branku okopíroval od Pšeničkovy semifinálové trefy Trčka, který odrazem o tyč vymetl pravou pavučinku ústecké branky. Ústí vyrovnalo pěknou trefou Chroustovského a začínalo se od znovu. Pár vteřin po vyrovnávací brance vyzval ke skórování Trčka přihrávkou osamoceného Šafaříka, který pěkným blafákem vystřelil Kamenické vítězství 2:1.

Naši chlapci tak budou v březnové kvalifikaci usilovat o postup na Mistrovství republiky. Soupeři jim budou vítězné školy z Prahy a Karlovarského kraje, hrát se bude v Praze.

Sestava: Váca M., Váca Z., Trčka, Pšenička, Šafařík, Derenin, Krtil, Dej, Svoboda, Trojan, Mataj