Malý velký kamarád

Každoročně se na naší škole seznamují 9. třídy s 1. třídou a jsou součástí celoroční akce Malý velký kamarád.

Už v 8. třídě si žáci u zápisu prohlížejí děti a v září jako 9. ročník se se svým prvňáčkem seznamují během prohlídky po škole. Je pořádáno hodně společných akcí, na každé akci oba dostanou placku s názvem projektu a deváťák se věnuje svému prvňákovi celý rok. Typickou akcí je třeba návštěva Zoo, projektové dny, výlety a vyrábění. Na konci roku nás čeká jako rozloučení pětidenní pobyt plný zábavy, soutěží, diskoték a společný táborák. Všechny akce jsou pořádané našimi nejstaršími kamarády.

Deváťáci se s prvňáky setkali poprvé druhého dne školy. Každý prvňák si mohl vybrat svého velkého kamaráda. Pak si deváťák nasadil placku i se svým prvňákem, aby všichni věděli, že se jedná o akci Malý velký kamarád. Deváťáci pak se svým prvňákem chodili po škole a seznamovali se. Na konci dne šli společně na oběd a velcí ukazovali malým, co mají dělat, kde si mají vzít příbor a jak to v jídelně chodí.
Druhý den jsme my, deváťáci, podepisovali věci našim malým kamarádům a povídali si. Poté jsme malovali obrázky svých nových kamarádů s jejich zálibami. Den jsme spolu znovu zakončili společným obědem.
Další společnou akcí bude výlet do ZOO, na Den zvířat. Už se těšíme.