Lyžák Klínovec 2020

Foto horLyžařský kurz naší školy proběhl na tradičním místě ve dnech 26. – 31. 1.

Zúčastnilo se ho jako každý rok 40 dětí převážně ze 7. tříd a trio osvědčených instruktorů Trčoun, Android a Novčus, které doplnila při své premiéře na LVVZ paní zdravotnice Yveta Žoldáková. Nedělní odjezd proběhl bez větších problémů a po příjezdu na Klínovec došlo na fasování lyžařského vybavení. Večer pravidla LVVZ a instruktážní přednáška a videa. V pondělí ráno došlo na rozdělení do tří družstev a hurá na to. Sněhové podmínky byly na sjezdovkách bezproblémové, okolní zelené louky ovšem nevypadaly zrovna lednově. V úterý začalo sněžit a středeční ráno nás přivítalo zimní atmosférou s čerstvou deseticentimetrovou peřinou sněhu. Dopoledne vyplnilo lyžování, povinný půlden volna pak odpolední výstup na vrchol Klínovce. Dolů zpět k hotelu pak po červené sjezdovce Pařezovka na pytlích, igelitkách nebo jen tak po převážně sedací části těla. Čtvrtek celodenní lyžovačka s večerní závěrečnou diskotékou. Po noční oblevě zmizel všechen sníh, který byl mimo sjezdovky, a hustý déšť nebyl úplně ideální pro páteční dopolední lyžovačku. Došlo tak na balení, úklid a vrácení lyžařského vybavení. Po poledním burgru s hranolkami (tradiční poslední oběd) nakládání bagáže a hurá domů.