Lakomec nás bavil

Vybraní žáci naší školy se ve čtvrtek 6.2. zúčastnili představení divadelní hry Lakomec v děčínském divadle.

Víte, kdo byl Harpagon? V jeho roli se představil Milan Enčev z Divadla Různých Jmen, který i přes své zranění odvedl úžasný výkon. Herci sehráli příběh o lakomém Harpagonovi a jeho rodině, který žil jen pro peníze a majetek. Ze sňatku svých dětí chtěl získat pouze peníze a jejich city a názory ho ani trochu nezajímaly. Starý Harpagon si poté chtěl vzít krásnou a mladou Marianu, která se ale tajně zamilovala do jeho syna. Jeho dcera Eliška si chtěla vzít Harpagonova správce Valléra, kterého později podezíral z krádeže rovného milionu. Když ale zjistil, že oba sourozenci pochází z velmi bohatého rodu, sňatky jim povolil. Hra byla velmi vtipná a plná zápletek.

Školní redakce - žáci devátých ročníků