FOTBALOVÁ SENZACE: Kluci ze 4. a 5. tříd vyhráli krajské kolo McDonalds Cupu a postoupili na republiku

V pondělí 23. 5. vyrazila dvě družstva naší školy na teplická Stínadla na krajské kolo fotbalového McDonalds Cupu, obě družstva si zajistila účast vítězstvími v okrskových a okresních kolech.

V obou kategoriích se zúčastnilo 8 nejlepších škol v kraji, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Dvě školy postupovaly do semifinále, dvě méně úspěšné hrály své play off o 5. – 8. místo. Zápasy se hrály 20 minut hrubého času.

Nečekaného a senzačního (ale naprosto zaslouženého) úspěchu dosáhl starší tým (4. - 5. třída), který celý turnaj vyhrál a postoupil na Svátek fotbalu – celostátní finále, které se uskuteční v ostravské Vítkovice Aréně 30. – 31. 5. I když úvod tomu vůbec nenasvědčoval… V prvním zápasu kluci remizovali 0:0 s Jirkovem a po následné smolné prohře 0:1 s Litvínovem (v zápasu jsme měli více gólových příležitostí…), museli zdolat teplickou fotbalovou školu Edisonova. Hned v první minutě ovšem tepličtí proměnili pokutový kop nařízený za hru rukou a nevypadalo to dobře. Kamenická se ovšem nadechla k velkému výkonu, zamkla Edisonku na jejich půlce a zápas otočila na 3:1. Po zápasu byla navíc z turnaje vyřazena sportovní škola z Litvínova, protože na turnaj přivezla žáky z 6. tříd (zcela nepochopitelná a ostudná záležitost…!!!). Jejich zápasy tak byly kontumovány a Kamenická tak se 7 body vyhrála svou skupinu. V semifinále kluci bez problémů přehráli ZŠ Straškov 2:0 a zajistili si tak minimálně stříbro. Ani to však nebylo vše a borci skvěle zvládli i finálový souboj a po výhře 2:1 nad ZŠ Prokopa Holého z Loun postoupili mezi 16 nejlepších škol republiky!!!!!

Sestava: Kokoška – Tůma, Žák, Hřebík, Zelingr, Dufek, Krásl, Abtrachimov, Lauko, Vorel, Hammerle, Vilacký

Výborně začali svůj turnaj naši nejmenší fotbalisté (1. – 3. třída), kteří vyhráli první zápas nad ZŠ Bílá Cesta Teplice 3:1. Bohužel v dalších dvou utkáních prohráli a obsadili tak 3. místo ve skupině. V „malém semifinále“ (skupina o 5. – 8. místo) narazili na pořádající ZŠ Maršovská Teplice, kterou smetli 6:0 a čekal je souboj o konečné páté místo. Také v něm byli lepším týmem a Postoloprty porazili jasně 3:0. Páté místo v kraji je určitě také parádní výsledek!!! ZŠ Kamenická byla navíc jedinou školou na turnaji (kromě pořádající ZŠ Maršovská, která má účast zajištěnu), jejíž družstva hrála v obou pořádaných kategoriích!!!!!

Sestava: Derenin, Svoboda Š., Šafařík, Štěpánek, Pšenička, Trojan, Pekař, Svoboda J., Holeček, Lauko, Hruška