Florbalová pohádka má pokračování, titul krajských šampionů získali i starší žáci

Pouhé tři dny po senzačním krajském titulu našich malých florbalistů ovládli krajské finále také starší žáci!!!

Turnaj za účasti osmi nejlepších týmů celého kraje proběhl tradičně v krásné teplické sportovní hale ve středu 17. 1. Zápasy se hrály systémem 5 + 1, ale propastně krátkých 2x7 minut hrubého času.

Do skupiny vstoupili naši borci očekáváným utkáním proti ZŠ Mírová Ústí a podle předpokladů šlo o nejtěžší zápas naší skupiny. Kluci diktovali tempo hry a skvěle pokryli hlavní trumf soupeře – obávaného Ondru Kawuloka. Bohužel neproměňovali vyložené šance a naše opory se musely vydat ze sil, na konečných 2:0 jsme upravili až 90 sekund před koncem. Oba další zápasy jsme zvládli s velkým přehledem a porazili Žatec 5:0 a ZŠ Buzulucká Teplice 3:0.

V semifinále na nás čekal druhý tým skupiny A – 7. ZŠ Most. Celý zápas se hrál na jednu branku a kluci po výhře 3:0 v pohodě proklouzli do finále. V něm nás čekala repríza souboje ze skupiny proti Ústí. Skóre zápasu otevřel hned v úvodu Trčka, ovšem Ondra Kawulok po samostatném úniku srovnal. 20 sekund před koncem první půle naši obránci zapomněli za sebou hráče soupeře a ten efektně ze vzduchu poslal ústecké do vedení. Poločasová pauza tak musela být o něco hlasitější, než obvykle… Z druhé půle uplynuly dvě minuty a Trčka dalekonosnou střelou srovnal. Pak se osmělil i soupeř a brankář Hejna musel dvakrát podržet náš tým. 30 sekund před koncem zápasu pak vstřelil vítězný, a zcela zasloužený, gól Pšenička. Po oddechovém času soupeře kluci s přehledem pohlídali závěr zápasu a po roce se opět stali krajskými vítězi v kategorii starších žáků!!! Postoupili tak do republikové kvalifikace, kde se utkají s vítěznými týmy z karlovarského kraje a hlavního města Prahy. Hrát se bude už v úterý 23. 1. v pražské hale Děkanka.

Tahle úspěšná parta ovládla krajské finále už popáté v řadě!!!!!

Sestava: Hejna, Piálek – Trčka, Pšenička, Tichý, Šedivý, Závěrka, Bejšovec, Nácar, Pekař, Vait