FANTAZIE: Naši florbalisté jsou vicemistry republiky

Kopřivnice 24. 3. 2015 – mladší žáci (ročníky narození 2001 – 2003) vybojovali na Lexx Republikovém finále stříbrné medaile.

Druhým místem tak zkompletovali „silver hattrick“, když navázali na úspěch starších dívek z roku 2013 a stříbro žáků 4. – 5. tříd z roku loňského.

Celorepublikového finále se zúčastnilo 6 nejlepších škol ČR, kromě naší školy se kvalifikovalo Brno, Benešov u Prahy, Náchod, Zlín a domácí Kopřivnice. V pondělí se odehrály zápasy ve skupinách, v úterý bylo na pořadu play off. Kamenická byla nalosována do skupiny A, spolu s Brnem a Benešovem.

ZŠ Kamenická – Brno 8:1

Naši borci po slavnostním zahájení celý turnaj načali soubojem proti Brnu, ve kterém se uvedli v tom nejlepším světle, když po poctivém výkonu doslova smetli svého soupeře v poměru 8:1. Na našich klucích nebyla po úvodním hvizdu znát rázem ani únava z předlouhé cesty (vyráželi jsme v 5 hodin). Tím si s předstihem na 99% zajistili účast v úterním semifinále už před druhým utkáním proti Benešovu.

ZŠ Kamenická – Benešov u Prahy 1:1

Podle očekávání to měl být souboj o první místo ve skupině (Benešov minulý rok získal v této kategorii stříbrné medaile) a byl to vskutku parádní duel. Děčín se ujal vedení a v prvních dvou třetinách byl lepším týmem, ve třetí však viditelně klukům, kteří měli v nohách o zápas více, začaly docházet síly a Benešov po závěrečném tlaku srovnal.

Poslední zápas v naší skupině, který vyhrál Benešov nad Brnem 5:4, rozhodl o tom, že nás v semifinále v úterý ráno čekají ševci ze Zlína.

ZŠ Kamenická – Zlín 2:0

Vytoužené semifinále mělo papírově favorita v naší podobě, ovšem samotný zápas tak jednoznačný nebyl… Šance na ušetření sil našich největších opor tak nepřišla a museli jsme poctivě makat až do konce. Vítězství 2:0 a zasloužený postup do finále. Medaile v kapse…

ZŠ Kamenická – Náchod 2:3

Po dlouhé pauze přišel na řadu před solidně zaplněnými tribunami vrchol celého turnaje – finále. Favorizovaný tým Náchoda táhli především dva florbalisté ročníku narození 2001, kteří těžili hlavně ze své rychlosti. Naše taktika však v první třetině zafungovala naprosto skvěle a vedli jsme 1:0. Ve druhé a na začátku třetí třetiny jsme však udělali dvě chyby v obraně a soupeř obě dokázal potrestat. Navíc přidal Náchod třetí branku necelé dvě minuty před koncem a Děčín, přestože dokázal ještě skórovat, nedokázal již výsledek dorovnat. Po závěrečném hvizdu tak oči některých našich borců zalily slzy a propukl velký smutek, v šatně kluci ani nehlesli…

Mladší žáci ZŠ Kamenická tak při závěrečném vyhlášení převzali krásné stříbrné medaile z rukou českých reprezentantů Pavla Bruse a Jana Hubálka, hráčů extraligových Vítkovic. Dosáhli jsme i jednoho individuálního ocenění – nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vladimír Trčka. Ovšem vyměnili bychom tisíc takových cen za vyhrané finále… Kluci jsou vedeni k tomu, aby na individuální statistiky a ocenění nehleděli a snad se to i daří... Hlavně proto dosáhli jako jeden tým tak velkého úspěchu, jakým je titul vicemistrů republiky… Tímto oceněním se v Děčíně mohou pochlubit zatím jen žáci a žákyně naší školy – ZŠ KAMENICKÁ.

Sestava: Přeučil, Trapani – Vybíral F., Pšenička, Šedivý, Trčka, Vlček, Vybíral M., Žemlička, Trojan, Vondráček, Cohla, Malec

Poděkování závěrem patří skvělým rodičům, kteří vážili dalekou cestu a byli klukům velkou (a hlučnou) podporou.

Velké poděkování také pro sponzory celé akce: město Děčín, AŠSK Děčín, Jiří Kašík (topení-voda-plyn), Instalatérství Martin Smolík, pan J. Šena, pan L. Šedivý, pan P. Vybíral