Fantastický úspěch mladších žáků ve futsalu

Nečekaného úspěchu v podobě postupu mezi 8 nejlepších škol v republice dosáhli naši kluci ze 6. – 7. tříd, když v pátek 8. 2. v Krupce vyhráli finále Divize D ve Školské futsalové lize.

Jednalo se o finále dvou krajů – Ústeckého a Libereckého, do kterého se naši kluci kvalifikovali po vítězstvích v 1. a 2. kole soutěže. Vítězství a postup jsou o to cennější, protože našimi soupeři byly dvě fotbalové školy – ZŠ Edisonova Teplice a ZŠ Barvířská Liberec. Zápasy se hrály na 2 x 15 minut.

V prvním utkání nás čekal souboj proti žákům z Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje při ZŠ Edisonova. Dobrý vstup do zápasu znamenal naše vedení 3:0, pak jsme ovšem dvakrát nechali volného hráče před bezmocným Kokoškou a dovolili Teplicím snížit na rozdíl jediné branky. Naštěstí jsme poté přidali ještě dvě trefy a po vítězství 5:2 jsme zaskočili prvního velkého favorita…

Druhým soupeřem nám byla další fotbalová „speciálka“, tentokrát z Liberce. Liberečtí se dvěma nabitými a čerstvými čtveřicemi proti prvním zápasem unavené, ale o to více odhodlané pětici děčíňáků. I přes viditelnou únavu naši kluci odehráli povedený zápas a za 30 minut hry ani jednou neinkasovali, samozřejmě za vydatného přispění golmana Kokošky. K tomu jsme přidali dvě branky a po výhře 2:0 mohli zcela zaslouženě slavit postup mezi nejlepší osmičku škol celé České republiky. Konferenčního finále Západ se zúčastní 4 nejlepší školy západní poloviny Čech a hrát se bude v březnu.

Sestava: Kokoška – Dufek, Hřebík, Zelingr, Březina, Vorel, Derenin, Šedivý, Voříšek, Aubusta