Expedice Anglie 2015

Poslední zahraniční expedice v letošním kalendářním roce. Sledujte naše objevitele na cestě po Anglii.

Cesta je hrazena z dotace EU.

- jsme v pořádku v Belgii

Aktualizováno: 14.11. 15.15

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT EXPEDICE PO 17. HODINĚ - POKUD PŮJDE VŠE HLADCE

Fotografie z epedice.

8.11. - cesta

Dnes ráno v 6.00 byla zahájena expedice, která nás zavede do daleké Anglie.

V 19.00 přichází první zpráva. Naši objevitelé dorazili do Francie a ubytovali se v hotelu. Cesta proběhla hladce a všichni účastníci jsou v pořádku. Zásoby řízků ještě stále jsou. Zítra zahajují den již ve tři hodiny ráno, aby co nejvíce času zbylo na prohlídku Liverpoolu.

9.11. - Chester

Dobré ráno, vstávali jsme ve tři hodiny a po dvou hodinách čekání v Calais jsme se nalodili na trajekt. Vše je v pořádku. Členové expedice bez problémů. Dnešní program je návštěva města Chester.

Máme za sebou návštěvu překrásného středověkého města Chester a ke spokojenosti všech členů expedice i první nákupy v Pondlandu. Po 19.hoidně jsme dorazili do našeho cíle Colwyn Bay, kde jsme se rozdělili do hostitelských rodin.

10.11. - Cíl - vesnice s nejdelším názvem na světě

Dobré ráno, všichni jsme se sešli nadšení, spokojení a s výbornou náladou. Jedeme do školy. Odpoledne nás čeká nejzápadnější místo ostrova, maják a výše zmíněná vesnička.

Učili jsme se ve třech skupinách od 8.30 - 11.45, paní učitelky říkaly, že jsme moc šikovní :-)
Odpoledne odjezd na ostrov Anglesey - hrad Caernarfon, rozchod ve městě, návštěva majáku - nejvíce větrné počasí v našich životech.

11.11. Cíl - domácí pláže Colwyn Bay a město Llaludno

Dnešní den jsme si po vyučování prošli městečko kde bydlíme, navštívili hrad Convey, nejmenší domeček na světě a městečko Llandudno. Počasí je nám stále nakloněno, nálada pohodová, všichni jsme v pořádku.

12.11. Cíl Liverpool

Dnes byl poslední den školy, dostali jsme certifikaty, vyfotili se s mrs teachers a někteří to skoro oplakali. Po škole jsme vyrazili směr Liverpool. Pocasí moc dneska nepřálo,pršelo. Byli jsme v muzeu Beatles, muzeu otroctví a námořnictví, prošli se městem, čtvrtí, kde Beatles působili a všemi kluby. Už se nám to krátí, ale domů se nám nechce.

13.11. Cíl London - Westminster, Buckingham palace, Trafalgar square, British museum

13.00 - zdravíme z Londýna, právě jsme dorazili a čeká nás devět hodin prohlídky města. Počasí zatím dobré. Odjíždíme domů ve 22.00.