Expedice - Rumburk 2018

Sledujte den po dni týden našich badatelů v Rumburku

Aktualizováno: 04.10. 2018 13.30

02.10. 2018

Včera jsme prozkoumali okolí areálu, podívali jsme se do Rumburku, večer jsme si zahráli poznávací hry. Počasí nám sice úplně moc nepřeje, ale nejsme z cukru ze soli. Dopoledne jsme dnes hráli týmové hry v tělocvičně, odpoledne se chystáme na fotbal golf na Dymník. Zdravíme všechny doma.

03.10. 2018

V úterý nám počasí neukázalo příznivou tvář, proto jsme se dopoledne rozdělili do skupin a v tělocvičně jsme si na několika stanovištích vyzkoušeli svoje dovednosti při střele míčem na cíl, či při kopu na bránu. Odpoledne se jedna skupina vydala na výlet do okolí a druhá šla pokořit jamky na fotbal golfovém hřišti. Vrátili jsme se vyfoukaní, ale spokojení a zbytek sil jsme rozpustili na večerní diskotéce. Dnes si naložíme do nohou pár kilometrů při cestě na Vlčí horu.

04.10. 2018

Ve středu se děti rozhodly, že by se rády kvalitně prošly, a požádaly nás, abychom naplánovali pořádnou túru. Nu co nám zbývalo, 16 km trasa se zdála jako dobrá výzva. Vystoupali jsme na Vlčí horu, podívali se do Krásné Lípy, během cesty jsme v lese hráli hry, jejichž cílem bylo zajistit žákům pocit psychického a fyzického bezpečí. Střídali jsme jak pohybové, tak statické hry. V případě výskytu konfliktu vstoupili pedagogové do hry a zapůsobili jako vzor efektivního způsobu řešení situace. Unaveni jsme se vrátili na základnu. Večer jsme ještě našli největší talent mezi šesťáky, bylo z čeho vybírat. Máme se prostě báječně.

05.10.2018

Čtvrtek byl zasvěcen týmovým aktivitám v areálu sportovního cetra. Počasí nám mimořádně přálo, proto jsme většinu stmelujících her mohli hrát pod širým nebem. Utrdili jsme se v tom, že dokážeme spolupracovat a vycházet si vstříc. Rovněž mezi nás přijela paní psychložka, díky níž jsme měli také možnost více se poznat. Večer jsme zakončili předáváním diplomů a ocenění, posledními tanečky a jen neradi jsme balili na zpáteční cestu.

Všechny děti byly skvělé a věříme, že si to náležitě užily.