EXPEDICE Německo 2015

Sledujte den po dni cestování naší expedice "SRN 2015", která byla zahájena 2.11. 2015

Expedice je dotována EU v rámci projektu "Jazyková gramotnost 2015"

Aktualizováno: 6.11. 11.20

Předpokládaný příjezd expedice je ve 21.00 ke škole - upřesnění tel. po překročení hranic

Přidány první fotografie z expedice

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.

2.11. - den první

Loučení a odjezd v 8.00 od školy s krátkou zastávkou u ZŠ Máchovo náměstí, kde nabíráme druhou polovinu expedice - žáky zdejší školy a pak už směr Praha.
Druhá zastávka v Praze 10.50, přistupuje poslední člen výpravy. K našemu překvapení přistupuje paní průvodkyně z Bratislavy, takže se týden budeme učit hned dva jazyky nezávisle na sobě. Další, již menší překvapení je (zatím) návrat k původnímu programu - cíl dnešní cesty Regensburg. Překrásné město, vyprávět budeme podrobně, až přijedeme. Rozdělení do rodin trvalo déle, než jsme čekali, ale všichni jsme dorazili a ve 22.15 jsme již v klidu na pokojích u svých adoptivních rodin. Dobrou noc.

3.11. - Mnichov

Zahajujeme expedici, jak jinak než učením. Vstávat se nám nechtělo, ale do školy se musí i v Německu. Cesta městskou dopravou dopadla (až na malé zpoždění jedné skupiny) dobře. Všichni dorazili do naší nové školy. Kdybychom věděli, že nás čeká test hned na úvod kurzu, asi bychom se zdrželi na cestě déle. Odměnou za tři hodiny výuky nám určitě bude odpolední výlet do Mnichova.

Ráno dovezla většina hostitelských rodin děti před školu, některé si to vyzkoušely už samy, vše klaplo. Ve škole dostaly krátký rozřazovací test a byly rozděleny do skupin podle výsledků. Do půl 12 jsme byli ve škole, potom jsme se vydali směr Mnichov. Prohlédli jsme si olympijský stadion, vylezli jsme na olympijskou věž. Ta je vysoká 190 metrů a nahoru jsme se dostali výtahem o rychlosti 7m za sekundu. Krásný byl výhled na celý Mnichov i na Alpy v dálce. Následovala procházka po historickém jádru města. Viděli jsme Residenz, Hofgarten, Hofbrauhaus, Marienplatz, Altes und Neues Rathaus, Frauenkirche. Na zpáteční cestě jsme z autobusu ještě zkoukli Königsplatz, místo Hitlerových projevů. Návrat cca v 19 hodin do centra Augsburgu, odtud se děcka rozprchla do svých rodin, povětšinou to zvládly v pohodě. Jinak jsou všichni zdraví, nestěžují si na nic, v rodinách se jim líbí, domluví se, umí si poradit.

4.11. - Neuschwanstein

Tentokrát jsme do školy dorazili všichni včas, takže výuka mohla bez problému začít. O 15ti minutové přestávce jsme všichni zaběhli do místní pekárny pod školou koupit nějaké dobroty a kávu. V 11 hodin nám skončila výuka, tak vyrážíme našim modrým autobusem směr Neuschwanstein. cestou jsme si prohlíželi romantickou krajinu a Alpy. Už z dálky pozorujeme pohádkový zámek, který inspiroval i samotného Walta Disneyho k tvorbě jeho loga. Když jsme dorazili na parkoviště, čekal nás dlouhý výšlap do kopce. Prohlídku zámku jsme absolvovali s audioprůvodcem a sympatickým živým průvodcem. Měli jsme možnost shlédnout středověkou kuchyni, trůni sál bez trůnu, ložnici Ludvika II. nebo třeba realistickou jeskyni, kterou si král nechal vybudovat uvnitř zámku. Po té co si všichni nakoupili suvenýry a i poslední účastnice zájezdu se dostavila do našeho modrého kamaráda, můžeme vyrazit směr Augsburg k našim hostitelským rodinám. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další zážitky.

5.11. - Legoland

Ve čtvrtek jsme se sešli jako obvykle v naši škole, kde jsme se celé dopoledne intenzivně věnovali studiu. Kolem 12. hodiny jsme odjeli našim modrým kamarádem směr Legoland. Tam nám přecházel zrak nad množstvím roztodivných atrakci. Vyřádil se opravdu každý. Horské dráhy, vodní expedice džunglí, mořský svět, miniatury světoznámých památek a mnoho dalších možností pobavení. 4 hodiny utekly jako voda a okolo 18. hodiny jsme byli zpátky v našem městečku, kde už to důvěrně známe. Počasí nám opravdu přálo a užili jsme si skvělý den.