Dvě zlata a stříbro v okresním finále přespolního běhu

Hned úvodní sportovní soutěž tohoto školního roku přinesla velký úspěch pro ZŠ Kamenická!

Již tradiční závod v přespolním běhu se uskutečnil na Mariánské louce ve středu 26. 9. za účasti 10 škol. Kamenická se se ziskem dvou vítězství a jednoho druhého místa stala nejúspěšnější školou celého závodu.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích, v každé z nich mohlo reprezentovat školu maximálně 6 závodníků. Čtyři nejlepší časy v každé kategorii se sčítaly a škola s nejnižším časem brala vítězství. To se Kamenické povedlo v obou mladších kategoriích, navíc s obrovskou dominancí. Družstvo mladších žákyň (trať 1,5km) ve složení Viková, Zemancová, Pekárková, Krulichová a Vrátná Zuzka zvítězilo s náskokem 1 minuty a 15 vteřin. S ještě větším náskokem (více než 2 minuty) zvítězili naši mladší žáci (Dufek, Horn, Žák, Vondráček, Závěrka, Vorel), kteří absolvovali trať dlouhou 2 km. Výborné a možná trochu nečekané 2. místo pak vyběhli starší kluci (Pekař, Lžíčař, Tran, Krupička, Thieme) na královské trati 3 km, když zaostali za vítězným Komenčákem o necelou minutu. Starší žákyně (Šenová, Vrátná, Kalašová, Žáčková) obsadily 7. místo.

Obě vítězná družstva (mladší žáci a žákyně) tak budou reprezentovat okres Děčín v krajském finále, které se koná 9. 10. v Ústí nad Labem.