CYKLISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ 2015

Již tradiční cyklisticko-sportovní kurz proběhl ve dnech 25. – 28. 5. na již tradičním místě – v Jablonném v Podještědí.

Zúčastnilo se ho 19 chlapců a 3 dívky z druhého stupně naší školy pod vedením instruktorů Trčouna st. a Jamuže.

Den první: „O hodném Jakubovi“

Po příjezdu do campu v Jablonném v Podještědí jsme se zabydleli v chatkách a vyrazili směr sportovní areál Podještědských Pardálů. Zde se děti pustily do přehazované na beachvolejbalovém kurtu, tenisových bitev a byl rozehrán turnaj dvojic v nohejbalu. Po obědě a poledním klidu byla v plánu první etapa vedoucí do Janovic, Zdislavy, Rynoltic a Petrovic. Většina etapy samozřejmě na lesních cestách. Najeto bylo asi 35 km. Králem etapy byl vyhlášen (a zmrzlinou odměněn) Jakub Koloc.

„O hodném Jakubovi“

Po příjezdu do Rynoltic přes sedmero hor a sedmero řek si Kuba nakoupil za ušetřené dukáty točenou zmrzlinu. Znavený usedl na lavičku a v tu chvíli se mu od nohou ozvalo volání malých mravenečků: “Jakube, Jakube, tady jsme. Máme hlad a velkou chuť na tvou zmrzlinu“. Hodný Jakub neváhal ani na minutu, nahnul svůj kornout a zmrzlina byla na zemi. „Děkujeme, Jakube. Až budeš potřebovat pomoci (asi v matematice), také Ti rádi pomůžeme…“

O Jakubovi

Den druhý: Ztracený baťoh

Po snídani a ranním deštíku, který stačil tak akorát na pokropení kurtů, pokračovali tenisové boje a nohejbalový turnaj na kurtech. Po obědě pauzička a poté etapa s cílem na překrásné přírodní rozhledně Scharfenstein. Jedna z nejtěžších částí etapy vedla po trase závodu Malevil Cup (Český pohár v maratonu horských kol), obávaným stoupáním na Tobiášovu borovici. Borci (a borkyně) dojížděli na vrchol s většími či menšími problémy a jeden cyklista byl dokonce tolik ztrápený únavou, že ztratil baťoh. V etapě se pokračovalo, Scharfenstein byl pokořen, výhled z něj byl fantastický. Cyklistické duo Trčoun st. a Kuba Koloc pak svištěli najít ztracený baťoh a zbytek pelotonu se poklidně vrátil (s jedním malým defektem – píchlá duše) do Jablonného. Najeto asi 30 km. Zmrzlinu si po večeři vysloužil Petr Vondráček za svoje představení s baťohem.

„O ztraceném baťůžku“

Alberto Contador v úterý kraluje na „Katedrále Gira“, obávaném Mortirolu. Petr Vondráček „kraluje“ na obávaném stoupání Malevil Cupu, Tobišově borovici. Těžkým stoupáním viditelně zdecimovaný Vondrys vyjíždí na vrchol královského stoupání druhého dne Gira d‘ Jablonné a hlásí: „Pane učiteli, mě spadnul ve stoupání někde baťoh“. Po krátkém dialogu s vysvětlením, že baťoh se dvěma popruhy nemohl spadnout ze zad a že by ho někdo, kdo jel za Vondrysem, viděl, Petr prohlásil: „Ale ten můj baťoh neměl popruhy…“ Celý peloton v tu chvíli popadal ne vinou pádu, ale smíchem… Poté se ozval Závěrkyn a Petrovi vysvětlil, že když si byl pod kopcem ulevit u stromu, tak si baťoh sundal… A ten se tam, po záchranné jízdě výše zmíněné dvojice, také našel.

Ztracený baťoh

Den třetí: Na střechu Lužických hor

Nejchladnější den tohoto týdne neodradil sportovní nadšence z Kamenické, kteří v dopoledních hodinách dohráli turnaj v nohejbalu (překvapení se nekonalo…) a dokončili poslední tenisové výměny. Po obědě čekala na peloton královská etapa (40 km, nastoupáno 800 výškových metrů) s cílem pod nejvyšším vrcholem Lužických hor – na Myslivnách. Peloton byl tentokrát vzhledem k náročnosti etapy a rostoucí únavě rozdělen na dvě grupeta. Obě však měla stejný cíl. Skupina Trčouna st. měla v etapě dokonce neplánované cyklokrosové úseky s kolem na zádech. Obě party se pak spojili na Myslivnách, kde proběhlo občerstvení v místní restauraci. Samotný vrchol Luže (793 m) se vydaly dobýt dvě skupinky - na kolech dvojice Trčoun st. a Kuba Koloc, a pěšmo parta ve složení Terka Tůmová, Jakub Ludvik, Venca Šťastný a Roman Fiedler. Poté trošku prochladlý návrat z kopce do kempu a teplá sprcha. Královnou etapy byla vyhlášena Terka Tůmová, která si vysloužila zmrzlinu svými výkony na kole, příkladným chováním a jako jediná zástupkyně něžného pohlaví stanula na střeše Lužických hor.

Všichni účastníci letošního ročníku Gira d‘ Jablonné zaslouží velkou pochvalu!!!

Více fotografií najdete zde