Branný den pro nejstarší žáky prvního stupně

Během posledních dvou dnů v projektovém týdnu se uskutečnila akce Branný den, kde se děti ze tříd 4. a 5. ročníku vydaly na poučnou stezku lesoparkem a snažily se plnit úkoly na stanovištích, které si pro ně připravili žáci 9. ročníku.

Akce začala pod rozhlednou Kvádrberk, kde se na startu shromáždily jednotlivé třídy. Děti si vyslechly pravidla a poté se rozdělily do skupinek a byly vypouštěny na trať po 4 minutách.

Na cestě si děti připomněly vybavení lékárničky nebo kola, význam dopravních značek, orientování se v mapě a přírodě pomocí buzoly a zkusily si postavit i stan. Našli se zde akčnější disciplíny, jako je lezení nebo střelba, ale i více oddechová stanoviště – zdravověda, zoologie a botanika.

Počasí se nám vydařilo a akci si užili jak mladší, tak i starší. A my doufáme, že další akce v tomto roce budou také tak vydařené jako byl právě Branný den.

ŠŽR - Koblížková, Srbecká, Šidlofová 9.B