Botanická zahrada v Liberci

V úterý 15. května se 7. B a vybraní žáci z 9. tříd vydali na exkurzi do botanické zahrady v Liberci.

Jako dozor s námi jel pan učitel Chovanec společně s paní učitelkou Šenovou a Bartoňovou, s kterými nám cesta autobusem rychle utekla. Budova se dělí na několik pavilonů podle prostředí, kde se rostliny a živočichové vyskytují, jako je například pavilon masožravých rostlin, Austrálie, akvária a mnoho dalších. V Liberci můžeme spatřit viktorii královskou, nejstarší kamélii nebo nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě, které je již 338 let. Viděli jsme také největší semeno na světě, které patřilo palmě a měřilo na výšku asi 40 cm. Tropické rostliny se pěstují ve velkých sklenících, které uchovávají teplo.
Od paní učitelky jsme dostali pracovní list s otázkami, které jsme měli vyplnit v průběhu prozkoumávání botanické zahrady. Výlet se nám moc líbil a všichni jsme si ho moc užili.
Eliška Faktorová, Miriam Štumpfová – školní redakce