BOTANICKÁ ZAHRADA LIBEREC

Během uplynulého týdne byly třídy 7.A a 7.C na exkurzi v botanické zahradě.

Cestovali jsme autobusem. Někteří žáci sice měli během cesty žaludeční potíže, ale všichni to nakonec zvládli. Po menším bloudění po Liberci nás řidič vysadil u botanické zahrady. Za pokladnou uvnitř areálu byli všichni žáci poučeni, jak se mají chovat a že nesmí nic trhat atd. Všichni žáci obdrželi pracovní listy s kontrolními otázkami, které během prohlídky postupně vyplňovali. Cílem exkurze bylo seznámit se s rostlinstvem různých světadílů (Austrálie, Afriky, Ameriky, Asie…). Viděli jsme flóru tropického deštného pralesa s pravým nefalšovaným vodopádem, obrovské množství kaktusů a sukulentů, masožravé rostliny a také největší kvetoucí leknín na světě - Viktorii královskou, jejíž bílý květ měřil okolo 30 cm a plovoucí listy dokonce 2 m. V různých vitrínách byly k vidění vzácné orchideje všech možných barev a tvarů. Pro zajímavost zde byla instalována sladkovodní a mořská akvária, ve kterých plavaly nádherné a zajímavé ryby. Dokonce tu měli i želvu a kajmana. Mezi nejstarší exempláře zde vystavené, patří přes 200 let staré bonsaje. Obdivovali jsme rovněž velké jezírko s pravými japonskými koi kapry. Stromové kapradiny nás vtáhly do pravěku a připadali jsme si jako v Jurském parku bez dinosaurů. Celou prohlídku mnozí z nás fotili, aby si kdykoliv připomněli krásu zdejších rostlin.

Žáci 7.A + 7.C

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.