Atletický Pohár rozhlasu: naši mladší žáci opět nejlepší v okresu, starší žáci bronzoví

V úterý 12. 5. proběhlo ve Varnsdorfu okresní kolo v atletice – již tradiční Pohár rozhlasu. Kamenická vyslala družstva do všech čtyř kategorií.

Za účasti 11 škol z celého okresu dopadli nejlépe mladší žáci, kteří opět po roce obhájili okresní triumf, a to rozdílem třídy… Navíc je Kamenická jedinou děčínskou školou, která dokázala ovládnout některou ze čtyř pořádaných kategorií. Družstvo ve složení Trojan, Vondráček, Darius, Trčka, Pšenička, Pajonk, Přeučil, Žemlička, Vybíral F. a Malec vyhrálo při zisku 3809 bodů a zvítězilo s náskokem více než 500 bodů…

Skvěle si vedli také starší žáci (Kunc, Sluka, Fárek, Řízek, Turek L. a J., Dobrovolný, Fiedler, Neruda), kteří obsadili krásné třetí místo. Nutno zdůraznit, že většinu sestavy tvořili žáci osmého ročníku, budou tedy v této kategorii soutěžit i příští rok.

Mladší žákyně ve složení Fórrová, Žáková, Haluzová, Bláhová, Kopecká, Janů, Rejtharová, Labancová, Nováčková obsadily solidní šesté místo a žákyně starší (Toušková, Střelková, Nyklová, Koblížková, Horynová, Srbecká, Valentová, Brotánková) místo osmé.