Atletický čtyřboj a přespolní běh opět s velkými úspěchy ZŠ Kamenická, starší žáci stříbrní v krajském finále

Sportovní úvod nového školního roku obstaraly závody v atletickém čtyřboji a přespolním běhu. ZŠ Kamenická v nich dosáhla velkých úspěchů, když jako jediná škola získala medailová umístění ve všech pořádaných kategoriích.

Ale postupně…

V pondělí 25. 9. v Děčíně proběhl, bohužel za slabší účasti, atletický čtyřboj. Kamenická vyhrála obě chlapecké kategorie (mladší – Dufek, Horn, Tůma, Prajs, Krásl, starší – Trčka, Pšenička, Pekař, Vait, Švarc), starší dívky (Staňková, Janů, Zelingerová, Toušková, Sedláčková) přidaly stříbro a mladší (Kikalová, Pekárková, Žáčková, Kalašová, Krulichová) bronz. Celkové pořadí jednotlivců ve své kategorii ovládl starší žák Trčka, druhá byla Staňková, Kikalová a Dufek, třetí Pekárková, Pekař a Horn.

O dva dny později, ve středu 27. 9. se na Mariánské louce konaly závody v přespolním běhu. Druhá místa vyběhla naše družstva mladších dívek (Kikalová, Pekárková, Šenová, Kolářová, Krulichová, Tran), mladších chlapců (Dufek, Hřebík, Vorel, Žák, Závěrka, Horn) a starších dívek (Staňková, Janů, Zelingerová, Toušková, Ernstová, Dlesková). Bronz pak v běhu na 3 kilometry přidali starší žáci v sestavě Pšenička, Vait, Vondráček, Závěrka, Dufek a Pekař.

Medailovou „třešničkou“ uplynulých dnů pak byl zisk stříbrných medailí starších žáků v krajském finále atletického čtyřboje, které proběhlo v Bílině ve středu 4. 10. Navíc naši kluci po třech disciplínách vedli a o zlato přišli až v závěrečném běhu na 1000 metrů. Při zisku 6835 pak zaostali za sportovní školou Edisonova Teplice o pouhých pět bodů… Mezi první tři závodníky se v jednotlivých disciplínách dostali Trčka (1. ve skoku vysokém a 2. v běhu na 60m), Vait (2. v hodu míčkem) a Švarc (2. ve vrhu koulí). Trčka navíc svými výkony obsadil v součtu všech čtyř disciplín parádní druhé místo. Ale mohlo být ještě lépe…

Pořadí našich kluků mezi jednotlivci a bodový zisk: 2. Trčka 1898, 6. Pšenička 1750, 12. Švarc 1696, 20. Vait 1491, 24. Vondráček 1412